Waarom het nooit wat wordt met internet…

De duivel bestaat, hij houdt de hele wereld in zijn greep en zijn naam is Bill Gates. Het is immers veel efficiënter al je energie te richten op één vijand, dan om als een ware Don Quichot tegen meerdere windmolens te vechten. (Over mijn held Don Quichot overigens ongetwijfeld later meer…)

Ik zou een boek kunnen schrijven over wat ik al allemaal met computers heb meegemaakt, en misschien doe ik dat ook nog wel eens. Wellicht kan ik het onderwerp dan gelijk uitbreiden naar alle apparaten die op stroom lopen. Op een of andere manier verstoort mijn knetterende aura externe krachtenvelden alsof het niets is.

Ik beperk me hier even tot de computer, nee laat ik dat specificeren: tot internet. Dat kan in zijn huidige staat natuurlijk nooit een populair fenomeen worden. En zoiets als YouTube is al helemáál kansloos.

Onder een eerder berichtje zette mijn schoonzusje de suggestie: Kijk hier eens op: https://support.google.com/youtube/answer/171780?hl=nl. Nieuwsgierig klikte ik gelijk op de link, maar die bracht me op een inlogpagina. Blijkbaar moet je je eerst voor YouTube aanmelden, voordat je dit bericht kunt lezen. Ik haakte direct weer af. Je kunt je wel overal voor moeten aanmelden…

Kort daarna besloot ik het invulformulier echter toch maar door te worstelen. Schoonzus zou me vast niet met rotzooi opgezadeld hebben. Het eerste wat je dan moet doen, is een type account selecteren. Je kunt kiezen uit Standaard, Regisseur, Musicus, Cabaretier en Goeroe. Een toelichting op deze typen vind je echter niet. Ik koos dus maar lafjes voor Standaard, omdat de ‘default’-instelling meestal het veiligst is, leert heeeeeeeeeel veel ervaring.

Vervolgens moet je een YouTube-gebruikersnaam bedenken. Ongeacht waar je mee op de proppen komt, de eerste 17 die je verzint, zijn altijd al vergeven. De 18e keer was het raak. Onder het veld waar je je postcode achterlaten, stond dat dit alleen verplicht was voor de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Dat liet ik dus leeg. Hoewel ik verder alles had ingevuld, kreeg ik toch de foutmelding dat er nog een cel onterecht opengelaten was. Waarschijnlijk gold de restrictie niet voor de postcode, maar voor de velden die eronder stonden. Mijn geboortedatum en geslacht kon ik dus achterwege laten. Vervolgens kreeg ik op het opgegeven mailadres (brrrrr) een berichtje met een link die ik moest aanklikken om de aanmelding af te ronden.

Uiteindelijk leek de inschrijving daarmee geslaagd. Geen enkele mogelijkheid echter, om nu met één muisklik naar het filmpje te gaan, waar het oorspronkelijk om bedoeld was. Dus: het explorer-scherm maar gesloten en opnieuw op de link geklikt.

Geef een reactie