Zoals wel vaker zijn we vanavond naar het Amsterdam Light Festival geweest. De 13e editie inmiddels, met als thema: ‘rituelen’. Altijd een mooi uitje, met vandaag als sensationeel extraatje dat onze rondvaartboot van Amsterdam Boat Cruises bijna overvaren werd. De dader: een feestbootje met de naam Johnny Kraaijkamp, bestuurd door een jongeman met een kort lontje. Met een grote boog omheen varen dus, als je die tegenkomt.
Het is altijd lastig fotograferen vanuit een varende boot, maar hier toch wat voorbeelden van wat je langs de route aantreft. Aan de linkerkant van het vaartuig, wel te verstaan. Overigens pluspunten voor het feit dat er een wissertje lag voor als de ramen besloegen. Het was gelukkig een droge avond.
We hadden het idee dat er dit jaar wat minder (en minder spectaculaire) kunstwerken waren dan in voorgaande edities, maar wellicht spaart Amsterdam voor het festival van 2025, als de stad 750 jaar bestaat. Ook bleek een aantal lichtinstallaties door bootjes ‘aangevaren’ te zijn, waardoor ze niet meer werkten. Maar ik neem aan dat die nog wel gerepareerd worden, aangezien het ALF nog tot 19 januari 2025 duurt.




Wat een prachtige foto’s. Nu hebben jullie light festival in Amsterdam gezien. Wat is mooier het lichtfestival in Kralingse bos in Rotterdam of op het water in Amsterdam. Ik denk Kral.Bos maar ik ben een Rotterdamse haha.
Verbaast me niks dat jullie bijna een aanvaring hadden met de rondvaartboot jullie hebben altijd iets bijzonders maar gelukkig is het goed afgelopen.
Wij vinden dat gedobber op zo’n sloep altijd geweldig, dus zo’n bezichtiging vanaf het water geeft toch wat extra’s. Maar De Grote Schijn in Rotterdam was voor ons de eerste keer, dus dat heeft ook indruk gemaakt. Een heel ander sfeertje ook, zo’n bos. Ik vind het dus moeilijk om te kiezen, ook al omdat de kunstwerken van het Light Festival ons dit jaar een beetje tegenvielen. Volgens jaar gaan we ze gewoon weer allebei doen, denk ik 😉